Blog / Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Myślisz o założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej?
 
Obecnie coraz więcej osób chce założyć własną działalność. Daje ona nie tylko większą swobodę, ale i nowe możliwości.
Jednak wiele osób rezygnuje z tego pomysłu, bojąc się formalności. Trzeba sobie uświadomić, że proces ten jest coraz prostszy i szybszy, a my sprawimy, że wszystko będzie jasne.
Proces zakładania firmy rozpoczyna się w momencie, kiedy mamy pomysł na biznes. Następnie należy stworzyć swój biznesplan i zacząć działać.
Rejestracja do CEIDG to kolejny krok, który przybliż nas do prowadzenie swojego biznesu.
Pierwsze co należy podać, co może sprawić trudność jest miejsce prowadzenia działalności. Przy rejestracji własnej firmy musisz podać adres, pod którym będzie zarejestrowana twoja działalność, adres zamieszkania oraz adres do doręczeń. Ważne, że adres prowadzenia działalności nie musi być taki sam jak zamieszkania, może być to adres np. e-biura.
Niezależnie od wybranego przez nas adresu prowadzenia działalności gospodarczej, podlegamy pod odpowiedni względem miejsca zamieszkania Urząd Skarbowy.

Przed złożeniem wniosku o otwarcie działalności należy także zastanowić się i wybrać, która forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza: zasady ogólne, podatek liniowy, ryczał od przychodów ewidencjonowanych, kartę podatkową.

Wybór zależy od nas i profilu działalności. W wyborze, która forma opodatkowania byłaby najkorzystniejsza z pewnością pomożemy podczas spotkania w naszym biurze w Lędzinach.

Podatnik VAT

Istotną sprawą do przemyślenia jest sprawa podatku VAT, czy mamy w związku z wykonywaną działalnością obowiązek rejestracji, a może sami możemy zdecydować czy chcemy zostać płatnikiem czy skorzystamy z limitu, którego przekroczenie z ustawy zmusi nas do tego.

Kolejnymi etapami jest zgłoszenie do ZUS i założenie konta dla działalności.

Jedną z ważniejszych decyzji jest odpowiedni wybór biura rachunkowego, którego adres także należy podać w zgłoszeniu do CEIDG.

Wszelkie czynności związane z rejestracją firmy są bezpłatne, tak samo jak pomoc naszym nowym klientom.

 
Zapraszamy, z chęcią pomożemy założyć działalność! 😉
tel. 782978162

Więcej artykułów

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Myślisz o założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej?   Obecnie coraz więcej osób chce założyć własną działalność. Daje ona nie tylko większą swobodę, ale i nowe możliwości. Jednak wiele osób rezygnuje z tego pomysłu, bojąc się formalności. Trzeba sobie...

Obowiązek stosowania kasy fiskalnej online

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online Od stycznia 2021 r. zobowiązane do rejestracji na kasach fiskalnych online będą działalności: a) świadczące stale lub sezonowo usługi, związane z wyżywieniem – stacjonarne placówki gastronomiczne oraz usługi w zakresie...

Ubezpieczenia

W związku z ciągłym rozwojem naszej firmy postanowiliśmy rozszerzyć działalność o możliwość zawierania ubezpieczeń. Możemy zaoferować cały wachlarz ubezpieczeń: na życie, zdrowotnych, posagowych, zabezpieczenia zarządu spółek, jak również majątkowych (ubezpieczenie...

Czym się zajmujemy?

Obsługę finansowo-księgową warto powierzyć profesjonalistom. Gwarantuje to nie tylko rzetelną i niezawodną obsługę, ale również możliwość skorzystania z doświadczenia i wiedzy naszych pracowników. Nie bez znaczenia jest również to, że korzystanie z naszych usług w...

E-biuro

Obserwując dzisiejszy, rynek usług finansowo – księgowych stawiamy duży nacisk na rozwój Naszej Firmy. Dlatego chcielibyśmy zaoferować naszym obecnym i nowym klientom nową usługę e-biuro. E- biuro to rozwiązanie polegające na pełnej obsłudze biurowej bez konieczności...