Blog
Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Myślisz o założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej?
 
Obecnie coraz więcej osób chce założyć własną działalność. Daje ona nie tylko większą swobodę, ale i nowe możliwości.
Jednak wiele osób rezygnuje z tego pomysłu, bojąc się formalności. Trzeba sobie uświadomić, że proces ten jest coraz prostszy i szybszy, a my sprawimy, że wszystko będzie jasne.
Proces zakładania firmy rozpoczyna się w momencie, kiedy mamy pomysł na biznes. Następnie należy stworzyć swój biznesplan i zacząć działać.
Rejestracja do CEIDG to kolejny krok, który przybliż nas do prowadzenie swojego biznesu.
Pierwsze co należy podać, co może sprawić trudność jest miejsce prowadzenia działalności. Przy rejestracji własnej firmy musisz podać adres, pod którym będzie zarejestrowana twoja działalność, adres zamieszkania oraz adres do doręczeń. Ważne, że adres prowadzenia działalności nie musi być taki sam jak zamieszkania, może być to adres np. e-biura.
Niezależnie od wybranego przez nas adresu prowadzenia działalności gospodarczej, podlegamy pod odpowiedni względem miejsca zamieszkania Urząd Skarbowy.

Przed złożeniem wniosku o otwarcie działalności należy także zastanowić się i wybrać, która forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza: zasady ogólne, podatek liniowy, ryczał od przychodów ewidencjonowanych, kartę podatkową.

Wybór zależy od nas i profilu działalności. W wyborze, która forma opodatkowania byłaby najkorzystniejsza z pewnością pomożemy podczas spotkania w naszym biurze w Lędzinach.

Podatnik VAT

Istotną sprawą do przemyślenia jest sprawa podatku VAT, czy mamy w związku z wykonywaną działalnością obowiązek rejestracji, a może sami możemy zdecydować czy chcemy zostać płatnikiem czy skorzystamy z limitu, którego przekroczenie z ustawy zmusi nas do tego.

Kolejnymi etapami jest zgłoszenie do ZUS i założenie konta dla działalności.

Jedną z ważniejszych decyzji jest odpowiedni wybór biura rachunkowego, którego adres także należy podać w zgłoszeniu do CEIDG.

Wszelkie czynności związane z rejestracją firmy są bezpłatne, tak samo jak pomoc naszym nowym klientom.

 
Zapraszamy, z chęcią pomożemy założyć działalność! 😉
tel. 782978162
Obowiązek stosowania kasy fiskalnej online

Obowiązek stosowania kasy fiskalnej online

Obowiązek stosowania kas fiskalnych online
Od stycznia 2021 r. zobowiązane do rejestracji na kasach fiskalnych online będą działalności:
a) świadczące stale lub sezonowo usługi, związane z wyżywieniem – stacjonarne placówki gastronomiczne oraz usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania;
b) zajmujące się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.
Lipiec 2021 r – fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, prawnicy, budowlańcy, fitness i siłownie
Do grupy firm z obowiązkową kasą online, trafią również świadczący usługi:
a) fryzjerskie;
b) kosmetyczne i kosmetologiczne;
c) budowlane;
d) w zakresie opieki medycznej świadczone przez lekarzy i lekarzy dentystów;
e) prawnicze;
f) związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.
Zgodnie z przepisami ustawy o VAT ulga na zakup kas fiskalnych online utrzymana została na poziomie 90% wartości netto kasy, jednak nie więcej niż 700 zł.
W związku z wprowadzeniem nowego rozporządzenia w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika, procedura korzystania z ulgi na zakup kasy fiskalnej online zostanie uproszczona. W myśl ustawy, ulga na zakup kasy fiskalnej online jest możliwa do odliczenia lub zwrotu tylko w jednej deklaracji VAT, składanej za miesiąc, w którym rozpoczęto ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. W przypadku niewykorzystania kwoty ulgi w całości, podatnik będzie miał możliwość jej zwrotu na rachunek bankowy. Nowe zasady korzystania z ulgi na zakup kasy fiskalnej online obowiązują od 1 maja 2019 r.
Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

W związku z ciągłym rozwojem naszej firmy postanowiliśmy rozszerzyć działalność o możliwość zawierania ubezpieczeń. Możemy zaoferować cały wachlarz ubezpieczeń: na życie, zdrowotnych, posagowych, zabezpieczenia zarządu spółek, jak również majątkowych (ubezpieczenie samochodu, domu, firmy).
Koniec roku to okres, w którym wszyscy (osoby fizyczne, jak i firmy) poszukują kosztów uzyskania przychodu i odliczeń powodujących zwrot podatku dochodowego, dlatego takie rozwiązanie także Państwu proponujemy!
Ciekawe propozycje dotyczą również ubezpieczeń grupowych.👬
Zapraszamy do kontaktu!
tel. 782978162
Czym się zajmujemy?

Czym się zajmujemy?

Obsługę finansowo-księgową warto powierzyć profesjonalistom. Gwarantuje to nie tylko rzetelną i niezawodną obsługę, ale również możliwość skorzystania z doświadczenia i wiedzy naszych pracowników. Nie bez znaczenia jest również to, że korzystanie z naszych usług w prostej linii prowadzi do oszczędności Państwa czasu i energii.
Kancelaria Biegłego Księgowego tworzą osoby z pasją do księgowości. Firma działa już od ponad 20 lat, co potwierdza rzetelność wykonywanych przez nas usług.
W ramach obsługi finansowo-księgowej oferujemy Państwu:
-Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
-Prowadzenie ewidencji podatkowej w formie ryczałtu ewidencjonowanego oraz karty podatkowej,
-Sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego,
-Prowadzenie księgi rachunkowej spółki joint-venture,
-Prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
-Prowadzenie ksiąg rachunkowych Wspólnot Mieszkaniowych,
-Uproszczone formy księgowości,
-Roczne zeznania podatkowe osób fizycznych,
-Prowadzenie pełnej obsługi podatkowo-płacowej, sporządzanie i rozliczanie deklaracji ZUS,
-Sporządzanie miesięcznego raportu kasowego dla firmy,
-Sporządzenie deklaracji, pism, wniosków będących podstawą do zwrotu, odliczeń, ulg w podatkach (w tym VAT, pdof, pdop) i opłatach (w tym ZUS, PFRON) lub zaliczenia na inną płatność lub jej brak,
-Sporządzanie Regulaminu Pracy, Płacy, ZFŚS,
-Sporządzanie Polityki Rachunkowości.
Zapraszamy do kontaktu!
tel. 782 978 162, 32 219 04 04
mail: kancelariaufk@gmail.com
E-biuro

E-biuro

Obserwując dzisiejszy, rynek usług finansowo – księgowych stawiamy duży nacisk na rozwój Naszej Firmy.
Dlatego chcielibyśmy zaoferować naszym obecnym i nowym klientom nową usługę e-biuro.
E- biuro to rozwiązanie polegające na pełnej obsłudze biurowej bez konieczności fizycznej obecności firmy w danym miejscu.
Jeśli chcesz założyć firmę, ale nie masz lokalu (biura do wynajęcia) i przerażają Cię koszty możesz założyć wirtualne biuro
z jak najbardziej rzeczywistym sekretariatem i jego obsługą.
Do dyspozycji udostępniamy adres do rejestracji działalności gospodarczej z prawem do posługiwania się nim we wszystkich sprawach biznesowych, reklamowych i urzędowych.
Doskonałe rozwiązanie jeśli chcesz zarejestrować swoją Firmę lub oddział, a nie chcesz rejestrować firmy we własnym domu/mieszkaniu.
Zapraszamy do kontaktu: 782 978 162